Grzejnik gzymsowy - to najlepsze rozwiązanie bez większego remontu

Grzejnik gzymsowy INFRAHEAT ogrzewa mieszkania, łazienki, pomieszczenia z prysznicami, garaże, domki letniskowe, przedsionki i lokale biurowe.  Grzejnik gzymsowy jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebny jest system ogrzewania w już istniejącym pomieszczeniu i przy tym pożądanym jest uniknięcie większego remontu.

Element grzejny jest umieszczony w obudowie i zagłębiony w panelu dekoracyjnym, wykonanym z ekstrudowanego aluminium. Obudowa grzejnika wykonana jest ze stalowej blachy alucynkowej. Grzejnik jest stylowy i ledwie zauważalny. Ponieważ grzejnik jest odpornym na działanie bryzg wody, nadaje się również do zainstalowania w wilgotnych pomieszczeniach. Miejscem, nadającym się do montażu grzejnika gzymsowego, jest granica pomiędzy sufitem a ścianą. Urządzenie jest wyposażone w zaciski montażowe, które automatycznie ustawiają odległość do sufitu i w ten sposób ułatwiają jego montaż. Napięcie zasilające stanowi 230 volt.

Grzejnik gzymsowy ma osprzęt dodatkowy, za pomocą którego urządzenie może być zainstalowane również i w innych warunkach. Do osprzętu dodatkowego należą m.in., daszek do montażu ściennego, wspornik mocowania do sufitu i panel chłodzący.

Regulacja grzejnika:
Grzejnik jest wyposażony w termostat, czujnik którego może znajdować się nad skrzynką rozdzielczą grzejnika lub może być zainstalowany na ścianie pod grzejnikiem albo dalej. Czujnik jest podłączany przy pomocy kabla elektroenergetycznego. Ogrzewanie może być sterowane montowanym na ścianie termostatem pokojowym. Termostat jest montowany na wysokości 1500 mm. Do sterowania grzejnikiem gzymsowym również mogą być stosowane specjalne systemy centralizowane. Zainstalowanie czujnika lub nadajnika odbywa się tak samo, jak i termostatu.