Ogrzewacz do ławek ogrzewa siedzenia i ławki w pomieszczeniach użytku publicznego

Ogrzewacz do ławek KPL ogrzewa siedzenia i ławki w kościołach i w innych pomieszczeniach użytku publicznego. Ogrzewacz jest montowany pod siedzeniem. Ciepło jest emitowane przeważnie w dół zapewniając tym samym dobry dopływ ciepła w chłodnym miejscu do stóp. Część kierowanego do góry ciepła podwyższa temperaturę na poziomie siedzenia.

Ogrzewacz do ławek oszczędza energię, ponieważ jest ogrzewana tylko część budowli i pomieszczenia. Poza tym ogrzewacz skutecznie przeszkadza w nadmiernym wysychaniu rzeźb i elementów drewnianych, powodowanym przez konwencjonalne systemy ogrzewania.

Prawie niedostrzegalne z powodu cienkiej konstrukcji i bezszumowości działania grzejniki KPL również dobrze nadają się do ich stosowania w cennych zabytkach historycznych. Kolor ogrzewacza zgodnie z umową jest wybierany z karty kolorów RAL.

Montaż:
Wybrać pod ławką miejsce do zainstalowania i zamocować ogrzewacz. Podłączyć kabel zasilania i założyć pokrywę montażową. Montaż jest dokonywany tylko przez fachowca, mającego odpowiednie kwalifikacje.

Sterowanie i regulacja:
Nastawianie ogrzewacza odbywa się przy pomocy specjalnego przełącznika, termostatu lub systemu regulującego.  W przypadku wykorzystywania grzejnika w kościołach, z powodu łatwości obsługi zaleca się zastosowanie programowanego systemu regulującego.