Oszczędzające koszty i bezpieczne ogrzewanie podłogowe Infraheat

Dom dobrze ogrzewany z punktu widzenia komfortowości mieszkalnej można uważać za doskonałe rozwiązanie. Większa część ciepła ogrzewania podłogowego jest wytwarzana prądem nocnym w taryfie ulgowej i akumulowane w betonie ciepło w okresie dziennym jest emitowane do powietrza pokojowego. Wytwarzane ciepło przeważnie jest emitowane powierzchnią podłogi.

Temperatura powietrza w pokoju z ogrzewaniem sufitowym jest nadzwyczajnie zrównoważona. Przy jego pomocy termostaty podtrzymują pożądaną temperaturę pokojową z dokładnością do 0,5 stopnia. Wspólne wykorzystanie ogrzewania podłogowego i sufitowego szczególnie nadaje się do użytkowania w nowych domach jednorodzinnych. Za pomocą zastosowania systemu grzejnego INFRAHEAT wysokojakościowe warunki mieszkalne nie muszą być drogie. Ogrzewanie elektryczne jest o połowę tańsze niż konwencjonalny system ogrzewania cyrkulującą ciepłą wodą. Zalecamy również zastosowanie kombinacji elektrycznego ogrzewania podłogowego i ogrzewania sufitowego.

Systemy ogrzewania sufitowego i podłogowego INFRAHEAT nie są oparte o cyrkulację w budynku ciepłej wody. Z tego powodu nigdy nie stwarzają ryzyka, związanego z przeciekami wody oraz spowodowanego wilgocią ryzyka powstawania pleśni.

Kosztorys kombinacji systemów ogrzewania sufitowego i podłogowego

Wartość nabycia instalacji grzewczych dla małego domu dzieli się na wartość ogrzewania podłogowego i wartość ogrzewania sufitowego. Wytwarzanie ciepła jest dokonywane zarówno przy pomocy ogrzewania sufitowego jak i ogrzewania podłogowego, wykonanego bezpośrednio w pomieszczeniach z drewnianą oraz kamienną powierzchnią podłogi. Zakładamy, iż Twój dom jest domem parterowym o powierzchni 120 m², a wysokość pokoju stanowi 2,5 m.

Przykład zastosowania folii grzejnej INFRAHEAT w ogrzewaniu sufitowym i ogrzewaniu podłogowym jest pokazany na poniższym rysunku:

  • Folie grzejne 125 W/m² (moc mierzona 15 W/m³), moc grzewcza 3,75 kW
  • Termostaty pokojowe (Eberle RTR 6202), sześć sztuk
  • Ogrzewanie podłogowe 1,5 kW
  • Kable ogrzewania podłogowego (łazienki, pomieszczenie pomocnicze, WC, przedpokój, kuchnia, pokój gościnny)
  • Oprawa oświetleniowa z grzejnikiem A3 (przedsionek)
  • Termostaty (Eberle 52531), cztery sztuki
  • Oprawa oświetleniowa z grzejnikiem A3 (schowek)

Szacowana wartość instalacji stanowi tylko 1600 €

Kontakt z nami

Polarheat Oy
Uusikatu 23
90100 Oulu