Ogrzewanie sufitowe jest nieskomplikowanym i przyjemnym rodzajem ogrzewania

Kombinacja ogrzewania podłogowego i ogrzewania sufitowego szczególnie nadaje się do stosowania w nowych domach jednorodzinnych. Choć mówimy o wysokiej jakości warunkach mieszkalnych, nabycie i eksploatacja ogrzewania nie są drogie.

Rozwiązanie ogrzewania elektrycznego o wysokiej jakości jest o połowę tańszym, niż systemy ogrzewania wykorzystujące cyrkulację ciepłej wody. Lekkość w eksploatacji i komfortowość mieszkalna będą jeszcze większe, jeżeli do ogrzewania podłogowego dołączymy ogrzewanie sufitowe.

Ogrzewanie podłogowe i sufitowe INFRAHEAT nie jest oparte o cyrkulację w domu ciepłej wody. Z tego powodu nigdy nie będzie ryzyka awarii wody ani ryzyka, spowodowanego wilgocią powstawania pleśni. Ogrzewanie sufitowe INFRAHEAT już dziś przedstawia technikę grzewczą przyszłości o małej mocy. Temperatura powierzchniowa folii grzewczej na suficie stanowi tylko 30 - 40 stopni Celsjusza. Stwarza to przesłanki dla zdrowej i zawierającej mało kurzu wewnętrznej atmosfery.

Kosztorys kombinacji systemów ogrzewania sufitowego i podłogowego

Wartość nabycia instalacji grzewczych dla małego domu dzieli się na wartość ogrzewania podłogowego i wartość ogrzewania sufitowego. Wytwarzanie ciepła jest dokonywane zarówno przy pomocy ogrzewania sufitowego jak i ogrzewania podłogowego, wykonanego bezpośrednio w pomieszczeniach z drewnianą oraz kamienną powierzchnią podłogi. Zakładamy, iż Twój dom jest domem parterowym o powierzchni 120 m², a wysokość pokoju stanowi 2,5 m.

Przykład zastosowania folii grzejnej INFRAHEAT w ogrzewaniu sufitowym i ogrzewaniu podłogowym jest pokazany na poniższym rysunku:

  • Folie grzejne 125 W/m² (moc mierzona 15 W/m³), moc grzewcza 3,75 kW
  • Termostaty pokojowe (Eberle RTR 6202), sześć sztuk
  • Ogrzewanie podłogowe 1,5 kW
  • Kable ogrzewania podłogowego (łazienki, pomieszczenie pomocnicze, WC, przedpokój, kuchnia, pokój gościnny)
  • Oprawa oświetleniowa z grzejnikiem A3 (przedsionek)
  • Termostaty (Eberle 52531), cztery sztuki
  • Oprawa oświetleniowa z grzejnikiem A3 (schowek)

Szacowana wartość instalacji stanowi tylko 1600 €

Kontakt z nami

Polarheat Oy
Uusikatu 23
90100 Oulu