Panel grzewczy do hal przemysłowych i magazynów

Panel grzewczy o średniej mocy KLP

Panel grzewczy o średniej mocy KLP wytwarza ciepło w halach przemysłowych i w magazynach. Oszczędza energię przy pomocy promieniowania ciepła.

Ogrzewanie na podstawie podczerwieni jest skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem ogrzewania. Podczerwień może być skierowana tam, gdzie to jest najbardziej potrzebne, a temperatura może być giętko regulowana przy pomocy odpowiedniego systemu sterowania. Panele grzewcze o średniej mocy szczególnie dobrze nadają się do wysokich hal i pomieszczeń magazynowych. Innymi miejscami zastosowania są pomieszczenia robocze, warsztaty remontowe, myjnie, przedsionki, hale sportowe i sklepy.

Konstrukcja:
Panel grzewczy o średniej mocy składa się z dwóch specjalnych rezystorów grzejnych i promiennika ciepła, utworzonego z płyty aluminiowej. Obudowa grzejnika jest zbudowana z malowanej proszkowo stalowej blachy alucynkowej. Do mocowania służą wsporniki, umieszczone po obu stronach grzejnika.

Montaż:
Grzejnik może być mocowany do sufitu lub też można skorzystać ze wspornika szyny do zawieszania opraw świetlnych. Grzejniki są montowane w pozycji poziomej, aby nie przeszkadzać cyrkulacji powietrza. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na dopuszczalne minimalne odległości do ścian, mebli i materiałów palnych. Wysokość montażu paneli grzewczych stanowi co najmniej 1,7 m, jednakże zalecana wysokość stanowi powyżej 3,5 m. Podłączenie do sieci elektrycznej może być dokonywane tylko przez autoryzowane przedsiębiorstwo elektroenergetyczne..

Sterowanie i regulacja:
Zespołem ogrzewaczy można sterować zarówno przy pomocy specjalnego wyłącznika, tak i termostatu. W warunkach hal przemysłowych najlepiej stosować regulację przy pomocy programowanych regulatorów elektronicznych. Wtedy ciepło będzie pozostawać równomiernym i szczytowa skuteczność ogrzewania może być podtrzymywana przez całą dobę.

Panel grzewczy o średniej mocy EPS

Ogrzewanie na podstawie podczerwieni jest skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem ogrzewania. Podczerwień może być skierowana tam, gdzie to jest najbardziej potrzebne i temperatura może być giętko regulowana przy pomocy odpowiedniego systemu sterowania.

Panele grzewcze o średniej mocy szczególnie dobrze nadają się do wysokich hal i pomieszczeń magazynowych. Innymi miejscami zastosowania są pomieszczenia robocze, warsztaty remontowe, myjnie, przedsionki, hale sportowe i sklepy.

Konstrukcja:
Panel grzewczy o średniej mocy EPS składa się z rezystora grzejnego i emaliowanej blachy stalowej, stwarzającej promiennik ciepła. Obudowa grzejnika jest wykonana z malowanej proszkowo stalowej blachy alucynkowej. Do mocowania służą wsporniki, umieszczone po obu stronach grzejnika.

Montaż:
Grzejnik może być mocowany do sufitu lub można skorzystać ze wspornika szyny do zawieszania opraw świetlnych. Grzejniki są montowane w pozycji poziomej, aby nie przeszkadzać cyrkulacji powietrza. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na dopuszczane minimalne odległości do ścian, mebli i materiałów palnych. Wysokość montażu paneli grzewczych stanowi co najmniej 1,7 m, jednakże zalecana wysokość stanowi powyżej 3,5 m. Podłączenie do sieci elektrycznej może być dokonane tylko przez autoryzowane przedsiębiorstwo elektroenergetyczne.

Sterowanie i regulacja:
Zespołem ogrzewaczy można sterować zarówno przy pomocy specjalnego wyłącznika tak i termostatu. W warunkach hal przemysłowych najlepiej stosować regulację przy pomocy programowanych regulatorów elektronicznych. Wtedy ciepło będzie pozostawać równomiernym i szczytowa skuteczność ogrzewania może być podtrzymywana przez całą dobę.