Folia renowacyjna INFRAHEAT do ogrzewania miejsc poddawanych renowacji

Jeżeli w miejscu renowacji wysokość konstrukcji podłogi jest ściśle ograniczona, to najlepiej jest skorzystać z folii renowacyjnych do ogrzewana podłogowego INFRAHEAT. Folia renowacyjna INFRAHEAT w odpowiedniości do swojej nazwy jest folią, więc zapotrzebowanie na przestrzeń dla ogrzewania podłogowego jest praktycznie nieistotnym.

Konstrukcja folii

Folie grzewcze INFRAHEAT są wykonane z folii metalowej, umieszczonej pomiędzy dwóch podwójnych mat plastykowych. Specjalną właściwością metalu jest to, że metal topi się w temperaturze około 140 stopni Celsjusza. Z tego powodu folia grzewcza jest całkiem bezpieczna pod względem zagrożenia pożarowego. Elementy ogrzewania podłogowego są o standardowej szerokości stanowiącej 540 mm, ale również mogą być zamówione elementy i o innej szerokości. Montaż jest łatwo dokonywany w prześwitach konstrukcji kratkowych.

Na stronach bocznych części końcowej są przyszyte kawałki cienkich listewek, za pomocą których folia jest zabezpieczana przed samoczynnym zwijaniem. Część przednia pozostaje prostą, ponieważ kable łączące wchodzą do rurek montażowych. Folia jest swobodnie układana na watę mineralną.

Nie wolno zapominać o pozostawieniu warstwy powietrznej pomiędzy dolną powierzchnią podłogi a folią! Połączenia w błonach na drugim końcu powinni być wodoszczelne. Złącza są zabezpieczane przy pomocy taśmy, odpornej na działanie ciepła, taśma również ma być w części końcowej. Folia jest wyposażona w nalepkę producenta, na której są zaznaczone: moc powierzchniowa (W/m²), szerokość (dm), długość (dm), moc całkowita (W) i podłączane napięcie (V).

Ogrzewanie podłogowe za pomocą mat kablowych

Nie może być łatwiejszego montażu ogrzewania podłogowego w łazience, niż montaż maty kablowej Thermoflex. Możesz w tym się przekonać na własne oczy, oglądając serię naszych zdjęć.

Mata kablowa Thermoflex ma konstrukcję samoprzyczepną, inaczej mówiąc montaż ogrzewania nie wymaga nadmiernego zalewania zaprawą. Mata podnosi poziom podłogi tylko o 4 mm, czyli można zapomnieć o podcinaniu drzwi. Giętkość konstrukcji maty Thermoflex zapewnia Ci pełną swobodę przy jej umiejscowieniu. Zawdzięczając giętkości montażu miejsca kątów i przelotów są łatwo obrabiane.

Skontaktuj się z nami w sprawie Twoich zapotrzebowań budowlanych lub renowacyjnych i wspólnie odnajdziemy najlepiej pasujące dla Twoich potrzeb rozwiązanie systemu ogrzewania!

Łatwość montażu komfortowego ogrzewania podłogi:

  1. Wyznaczyć miejsce do układania mat.
  2. Zdjąć papier zabezpieczający, wyprostować matę i przymocować ją do podłogi. Podciąć i uformować według potrzeb.
  3. Podłoga jest gotowa do zalewania zaprawy budowlanej. Można skorzystać z zaprawy wyrównującej lub z zaprawy do zalewania. 
  4. Zgodnie ze wskazówkami producenta zamocować wybraną podłogę z desek lub kamienia naturalnego.

Kontakt z nami

Polarheat Oy
Uusikatu 23
90100 Oulu