Panele grzewcze o dużej mocy do ogrzewania wielkich hal i otwartych przestrzeni

Przemysłowy promiennik ciepła TAS

Przemysłowe promienniki ciepła z powodu dużej temperatury powierzchniowej szczególnie dobrze nadają się do ogrzewania wielkich hal i otwartych przestrzeni.

Najbardziej rozpowszechnione obiekty do zastosowania:

  • Magazyny i hale produkcyjne zakładów przemysłu metalowego
  • Pomieszczenia do pakowania i prac ładunkowych
  • Przejścia i tunele
  • Ogrzewanie miejsc i stanowisk pracy w chłodnych pomieszczeniach
  • Hale sportowe i widownie, poczekalnie na stacjach
  • Duże hale wystawowe i sale zebrań
  • Stajnie z wolnym wybiegiem, pomieszczenia do wykotu zwierząt hodowlanych

Konstrukcja:
Materiałem obudowy rezystora rurkowego jest stal nierdzewna, temperatura powierzchniowa stanowi ok. 750 stopni. Odbłyśnik jest wykonany z wypolerowanej stali chromowej, co zapewnia dobre charakterystyki odbijania i wytrzymałości. Obudowa ze stalowej blachy alucynkowej jest bardziej odporną na korozję w porównaniu ze zwykłą powłoką cynkową.

Montaż:
Ogrzewacz jest montowany przy pomocy wsporników bezpośrednio do sufitu lub do zawieszanych szyn. W przypadku potrzeby wsporniki można zmontować w taki sposób, że grzejnik można obracać pod pożądanym kątem. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na dopuszczane minimalne odległości od powierzchni, wykonanych z materiałów palnych.

Podłączenie do sieci zasilającej ma być stałym i we wspólnym przewodzie ma być zainstalowany rozłącznik wielobiegunowy typu IEC 947.3. Montaż może być dokonany tylko przez autoryzowane przedsiębiorstwo elektroenergetyczne.

Sterowanie i regulacja:
Regulacja promiennika ciepła odbywa się zarówno przy pomocy specjalnego przełącznika jak i termostatu. W dużych halach zaleca się stosowanie scentralizowanego systemu sterowania i regulacji ogrzewania.